Wróć do aktualności

Program Ratujący Maluch w Przedszkolu nr 248

wtorek, 10 gru 2013

W grudniowym i gorącym okresie przedświątecznym Ochotnicza Grupa Ratownicza „OGRy” ze swoim Projektem Pierwsza Pomoc w Przedszkolu „Ratujący Maluch” postanowiła odwiedzić jeszcze w 2013 roku (dokładnie 10 grudnia) Przedszkole nr 248 przy ul. Dickensa na Ochocie.

Wizyta przebiegła sprawnie, według ustalonego wcześniej harmonogramu (będącego bardziej wskazówką organizacyjną czasu dla poszczególnych grup). Dzieci chętnie słuchały o udzielaniu pierwszej pomocy, wykazywały się swoją wiedzą czasem ponad wiek (trzylatek wiedział, że słuchawki do słuchania serca to „setoskop”). Najczęściej pojawiającą się odpowiedzią na pytanie o kołnierz ortopedyczny jest (w różnych przedszkolach), że to maska. No cóż, najwidoczniej dzieciom już karnawał w głowie 🙂

Po skończeniu naszych zajęć w grupach dostaliśmy ogromne podziękowania od Pań Przedszkolanek. Bardzo chwaliły, że bez żadnych kursów pedagogicznych doskonale potrafiliśmy skupić uwagę maluchów, pokazać im interesujące przedmioty, których mogą dotknąć oraz że nawet najmłodsze dzieciaczki wytrzymywały ponad 30 minut. Bardzo dziękujemy za słowa uznania!

A na stronie przedszkola można obejrzeć zdjęcia, jak najmłodsze trzylatki radziły sobie z pierwszą pomocą: Zdjęcia na stronie przedszkola.