Wróć do aktualności

OGRy w Przedszkolu nr 411

piątek, 17 sty 2014

W nowym roku kontynuujemy nasz projekt Pierwszej Pomocy w Przedszkolu i dlatego 17 stycznia gościliśmy w Przedszkolu nr 411 „Akademia Króla Stasia” przy ul. Stanisława Augusta na Pradze Południe.

Wszystkie dzieci miały półgodzinne zajęcia z naszymi ratownikami. Grup było kilka, co stanowiło nie lada wyzwanie, jednakże najważniejsze było dla nas: zainteresowanie dzieci podczas zajęć, zapamiętanie przez nie numeru na pogotowie „999” oraz możliwość przećwiczenia czy dotknięcia chociaż jednej ciekawej rzeczy. Często to fantom i zajęcia z resuscytacji są kluczowym punktem programu. Jednakże pokazujemy również inne przedmioty i przedstawiając dzieciom worek Ambu z pytaniem, co to jest, jeden rezolutny chłopiec odpowiedział, że pistolet 🙂 Na pytanie ratowniczki, kto zna numer na pogotowie, nie mniej rezolutna dziewczyna odpowiedziała „Moja siostra!”.

Mamy nadzieję, że dzieci z podobnych zajęć wyniosą wiele przydatnych informacji i że z pomocą rodziców w ćwiczeniu np. tego, jak się nazywają i gdzie mieszkają, nie będą się bały wzywania i udzielania pomocy ani nie będą się bały ratowników czy lekarzy. W końcu o to w tym wszystkim chodzi.