Wróć do aktualności

Kolejna wizyta w Przedszkolu Pod Kasztanem

środa, 4 gru 2013

Z początkiem grudnia, przebrani w czerwono-pomarańczowe stroje nasi Mikołajowie… nie! Oczywiście nasi ratownicy (a mówiąc ściślej ratowniczki) gościły w Przedszkolu „Pod Kasztanem” na Bielanach przy ul. Klaudyny. Z uwagi na to, że przedszkole mieści się w dwóch różnych budynkach, w których jest po kilka grup dzieci, postanowiliśmy rozdzielić wizytę na dwa dni. I tak 3 grudnia gościliśmy w budynku, w którym bawią młodsze dzieci, a 4 grudnia w tym, gdzie uczą się starszaki.

Mimo dużej liczby maluchów (podziękowania za pomoc paniom przedszkolankom), nie traciliśmy cierpliwości i staraliśmy się tak przeprowadzić zajęcia, aby każdy maluch miał możliwość jeden lub dwa razy dotknąć, przymierzyć czy poczuć na paluszku, ramieniu albo szyi sprzęt ratowniczy. Niektóre dzieci już znały nazwy przedmiotów, jakie im pokazywaliśmy, bo w poprzednim roku szkolnym OGRy miały okazje je odwiedzić. Przy ćwiczeniach na fantomie każdy ochotnik mógł popróbować prawidłowego wykonania ucisków klatki piersiowej.

Na koniec wizyty dostaliśmy od dzieci laurkę, podziękowania oraz kartkę świąteczną z życzeniami. Bardzo dziękujemy! A na stronie przedszkola można obejrzeć kilka Zdjęć.