Wróć do aktualności

Motocykliści Dzieciom w Chotomowie

poniedziałek, 16 wrz 2013

Świetna pogoda, doskonała atmosfera, radość i uśmiechy towarzyszyły przez cały czas trwania imprezy, jaką 15 września zorganizowała Fundacja „Motocykliści Dzieciom” dla dzieci z domu dziecka w Chotomowie. Fundacja ta zadbała o podarowanie dzieciakom słodyczy a dla domu dziecka środków czystości i artykułów higienicznych. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwały: Ochotnicza Grupa Ratownicza „OGRy” wraz z Drogowym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Ochotniczą Strażą Pożarną z Ursusa.

Impreza rozpoczęła się przejazdem kolumny motocyklistów prowadzonej przez policję spod Urzędu Dzielnicy Białołęka. Następnie na terenie Domu Dziecka dzieciaki miały okazję bawić się wraz z rajdowcami, motocyklistami (jeździć na motorach!), znanym wokalistą czy animatorkami z grupy tanecznej. Była wata cukrowa, lepienie garnków, malowanie twarzy a w naszym towarzystwie dzieci miały okazję popróbować swoich sił na fantomie czy posłuchać trochę o „ratowaniu” oraz zająć się malowaniem tematycznych kolorowanek.

Największą atrakcją imprezy była symulacja wypadku samochodowego z udziałem motocyklisty i pieszego. Dzieci (i dorośli) uczyli się jak postępować w takiej sytuacji. Byli poszkodowani, przypadkowi przejezdni, przyjazd grupy ratowników, przyjazd wozu strażackiego oraz karetki na sygnale. Pokaz można zobaczyć na filmiku: youtube.com.

Dziękujemy za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy. Zobaczcie kilka zdjęć.