Wróć do aktualności

Projekt Pierwsza Pomoc w Przedszkolu – Projekt zakończony

niedziela, 12 sie 2012


Uwaga, projekt został zakończony w 2015 roku.

Szanowni Państwo,

pragniemy bardzo serdecznie zaprosić Państwa do współpracy z Fundacją Ochotnicza Grupa Ratownicza „OGRy” przy Projekcie Pierwsza Pomoc w Przedszkolu „Ratujący Maluch”. Zamysłem, który przyświeca tej inicjatywie, jest pogłębienie wiedzy oraz zwiększenie świadomości z zakresu pierwszej pomocy, a także upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o bezpieczeństwie oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń i sytuacji nadzwyczajnych.

Nasz projekt przewiduje:

1) Naukę numeru ratunkowego i kształcenie w zakresie sposobu wzywania pogotowia przez dzieci. Nabycie umiejętności umożliwiających dzieciom udzielanie właściwych informacji dyspozytorowi pogotowia.

2) Oswojenie i umiejętność współpracy dzieci z przedstawicielami zawodów medycznych. Nabycie umiejętności umożliwiających dzieciom udzielenie informacji w sytuacji stresowej (jak się nazywa, co mu dolega, co się stało?).

3) Oswojenie dzieci ze sprzętem ratowniczym oraz materiałami opatrunkowymi.

4) Zdobycie umiejętności umożliwiających dzieciom rozpoznawanie i reagowanie w sytuacji im zagrażającej.

Tutaj znajdują się szczegółowe informacje na temat Projektu Pierwsza Pomoc w Przedszkolu „Ratujący Maluch”. Jesteśmy otwarci na wszelkie pytania i sugestie z Państwa strony.