Wróć do aktualności

Piknik Bądź bezpieczny latem w mieście 2015

środa, 1 lip 2015

Pierwszego lipca mieliśmy przyjemność zagościć w parku Agrykola, gdzie miał miejsce piknik inaugurujący tegoroczną edycję akcji „Lato w mieście”. Hasłem przewodnim pikniku było bezpieczeństwo, stąd pomiędzy służbami mundurowymi nie mogło zabraknąć także i naszego stanowiska.

Przygotowaliśmy dla dzieci warsztaty na których uczyły się m.in. jak postępować z osobami nieprzytomnymi, a następnie mogły samodzielnie przećwiczyć wzywanie pomocy, stosowanie pozycji bezpiecznej a nawet prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Bardzo pozytywnie zaskoczyło nas, że nawet kilkulatki kojarzą te podstawowe czynności ratujące życie, a dla wielu starszych dzieci nasze atrakcje były ćwiczeniem, a nie nauką od podstaw.

Wielką frajdą była także okazja do sprawdzenia na własnej skórze jak czuje się pacjent zabezpieczony na desce ortopedycznej. Dzieciaki bez wahania kładły się na noszach aby przekonać się, że pod opieką ratowników są bezpieczne nawet w najtrudniejszych warunkach.

Jesteśmy dumni z naszych młodych warszawiaków i mamy pewność, że będą zawsze dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Pozdrawiamy także rodziców i opiekunów, którzy nie tylko zachęcali swoje pociechy do ćwiczeń ale również sami odświeżali swoje umiejętności.

Jak to wyglądało możecie zobaczyć w naszej Galerii Zdjęć.