Wróć do aktualności

Igrzyska Ognia i Stali

sobota, 17 maj 2014

Nie po raz pierwszy Ochotnicza Grupa Ratownicza miała okazję dbać o bezpieczeństwo uczestników i walczących rycerzy. Tak też było w sobotę, 17 maja, gdzie zostaliśmy zaproszeni na Igrzyska Ognia i Stali w Forcie Bema. Pogoda zapowiadała się dość nieciekawie, ale mieliśmy szczęście, że nie padało a z minuty na minuty słońce przeganiało chmury, aż niebo stało się przejrzyste.

Fort Bema tego dnia zamienił się w średniowieczne obozowisko, gdzie można było znaleźć wiele atrakcji począwszy od średniowiecznej kuchni przez strzelanie z łuku, różnego rodzaju bronie czy rzemiosła. Całość uatrakcyjniały pokazy artyleryjskie, sokolnicze, tańca z flagami oraz turnieje rycerskie indywidualne, drużynowe i konne.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i cieszymy się, że rycerze podczas turnieju nie walczyli „do ostatniej krwi”. Informacje o turnieju dostępne są na stronie organizatora www.igrzyskaogniaistali.pl a zdjęcia można obejrzeć w –>Naszej Galerii Zdjęć<–, albo więcej fotek z turnieju np. w Galerii 1 oraz Galerii 2.